O mnie

 
       Aby uczynić stronę mniej anonimową postanowiłem uzupełnić ją o kilka informacji o mnie - jej redaktorze i webmasterze w jednej osobie. Na imię mi Piotrek.
A oto i ja

            Kulturą żydowską i wszystkim z nią związanym (judaizmem, językiem hebrajskim, państwem Izrael, etc.) interesuję się już mniej więcej od 1998 roku. Od tamtej pory udało mi się zebrać (i przestudiować!) dosyć pokaˇna kolekcję książek o tej tematyce. Zacząłem również naukę hebrajskiego w Centrum im. Mojżesza Schorra w Warszawie (serdeczne pozdrowienia dla Wieśka - fantastycznego lektora!).

       W 2002 roku współpracowałem z gazetą internetową Korespondent.pl, do której napisałem kilka artykułów komentujących bieżące wydarzenia w Izraelu. Na tej stronie zamieściłem trzy z nich o tytułach "Hamulce procesu pokojowego", "Wyrok" i "Kogo wybierze Izrael" Pomimo że część zawartych tam informacji już się zdezaktualizowała, to jednak polecam ich lekturę, ponieważ obrazują i wyjaśniają szereg kwestii ponadczasowych i wciąż aktualnych.
       Wczesną jesienią 2003, wraz z moim przyjacielem Markiem (którego relację z pobytu w Izraelu możecie przeczytac na tej stronie), odbyliśmy pierwszy etap naszej podróży Śladami Żydów polskich. Opieraliśmy się na przewodniku Pascala pod tym samym tytułem (polecam!!). Zwiedziliśmy ziemię świętokrzyską, łódzką i znaczną część Małoposki. Obszerną relację z tej wyprawy będziecie mogli przeczytać już wkrótce.
       Wiosną 2004 roku brałem udział w organizacji czwartej edycji Izraelsko-Polskiego Forum Dialogu - corocznej wymiany studenckiej pomiędzy SGH a Uniwersytetem w Tel-Avivie, której głównym punktem jest wspólne uczestnictwo w Marszy Żywych w Oświęcimiu. Myślę, że będę miał dalsze okazje do działania na tym polu.

Jeśli macie ciekawe pomysły na inicjatywy rozwijające wspólpracę polsko-izraelską lub popularyzujące kulturę żydowską - napiszcie, może zrobimy to razem.